Program przedszkolny

Drużyna Marzeń

W bieżącym roku szkolnym podstawa programowa dla trzylatków, czterolatków, pięciolatków i sześciolatków jest realizowana za pomocą cyklu „Drużyna Marzeń” wydawnictwa WSiP. Drużyna Marzeń to kompleksowo opracowany cykl edukacyjny obejmujący etapy kształcenia od trzylatka do sześciolatka. Materiał został przygotowany tak, aby każdy dzień tygodnia skupiał się wokół innych aktywności wiodących tj.: aktywność społeczno-emocjonalna, aktywność językowa, aktywność matematyczna, aktywność muzyczno-ruchowa oraz aktywność plastyczno-techniczna i rozwój sensoryczny. Wszystkie poziomy cyklu łączą wspólne kręgi tematyczne, a formuła cyklu w każdej grupie wiekowej jest podobna. Koncepcja pakietu oparta jest na aktywności, która w tym przypadku oznacza poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, podejmowanie czynności niekonwencjonalnych i ustalanie wewnętrznych motywów działania.

Pakiet Drużyna Marzeń 3 i 4 – latki składa się z:

– kart pracy z ćwiczeniami, które rozwijają spostrzegawczość, umiejętności grafomotoryczne oraz matematyczne,

– wyprawki podzielonej na dwie części – matematyczną oraz część plastyczną, zawierającą projekty prac plastyczno-technicznych, które nawiązują do tematów tygodnia w cyklu, wspierają sprawność motoryki małej i rozwój sensoryki.

Pakiet Drużyna Marzeń 5 i 6 – latki składa się z:

– kart pracy, które rozwijają spostrzegawczość, umiejętności grafomotoryczne oraz matematyczne. Dodatkowe karty z Kolorową grafomotoryką doskonale przygotowują dziecko do nauki pisania zaś zapoznanie z literami wspiera naukę czytania prostych teksów literowo-obrazkowych.